Jdi na obsah Jdi na menu

Jiří Nigrin: Ohlédnutí za sezónou 2010 - 2011

12. 8. 2011

Ze šachového oddílu TJ Sokol Pečky

Šachisté Sokola Pečky měli v uplynulé sezóně v soutěžích družstev opět čtyři družstva. Áčko bylo v důsledku reorganizace krajských soutěží zařazeno, díky umístění na 3. místě v předminulé sezóně, do nově vytvořené krajské soutěže.

Zmíněná reorganizace spočívala v tom, že ze dvou skupin krajského přeboru a čtyř skupin regionálního přeboru byl vytvořen jeden krajský přebor, dvě krajské soutěže a tři regionální přebory při zachování 72 družstev ve všech výše uvedených soutěží.

Naše A-družstvo, zařazené do krajské soutěže skupiny B, jehož cílem bylo v soutěži se udržet, zahájilo impozantním způsobem a po výhrach nad Říčany D 7:1, Kutnou Horou B 6:2, Jawou Brodce B 5,5:2,5 a Struhařovem 4,5:3,5 vstupovalo do roku 2011 na 1. místě tabulky. Bohužel, v novém roce „ztratilo formu“ a ze zbývajících 7 zápasů uhrálo již pouze 3 remízy (Říčany C, Lysá D a Kostelec B) což nakonec znamenalo slušné 6. místo. Ale vzhledem k tomu, že dvě porážky byly v poměru 3,5:4,5 (s vítězem skupiny Nymburkem a Kolínem C) a dvě v poměru 3:5 ( Příbram B a Český Brod), chybělo skutečně málo ještě k lepšímu umístění.

Ve výborném světle se ukázal především Martin Vesecký na 1. šachovnici, který tuto šachovnici vyhrál výkonem 7,5 bodů z 10 partií, a podle dosaženého výkonu byl dokonce čtvrtým nejlepším hráčem celé soutěže. To mělo za následek, že Martin bude v nové sezóně hájit barvy Sokola Kolín ve 2. lize. Dalším hráčem, který vyhrál svou šachovnici, byl Zbyněk Žák, když na 7. šachovnici dosáhl výsledku 7,5 bodu z 9 partií.

Dále se na výsledku družstva podíleli: Michal Eisner (5,5/8), Ondřej Hudec (4,5/7), Martin Sochor (2,5/9). Oldřich Eisner (3,5/9) a Zdeněk Rubeš (6,5/10), z náhradníků pak Jirka Humpolák (3,5/8), František Fekete (1,5/3), Jiří Nigrin (1/2) a Zdeněk Charous s Milošem Kubíčkem (oba 0,5/1).

12

Opačný průběh zaznamenalo na B-družstvo v regionálním přeboru, které po katastrofálním začátku, když po slibné remíze v úvodním kole s Benátkami nad Jizerou prohrálo s „papírově“ slabšími družstvy Dobrovic C (0,5:7,5!!!) a Autoškodou Mladá Boleslav B a do nového roku vstupovalo na předposledním 11. místě. Po Novém roce však nastal obrat a naše družstvo prohrálo pouze jediný zápas s B družstvem Dobrovic a po senzačním vítězství v posledním kole v Mladé Boleslavi se Sokolem C se vyšplhalo dokonce až na 6. místo.

Nejúspěšnějším hráčem družstva byl Jindřich Kubíček, který v 73 letech vybojoval 8,5 bodů z 11 partií. Dále se pak na výsledku podíleli: Zdeněk Charous (6/10), Ivo Píša (4/7), František Fekete (4/10), Oldřich Eisner (3,5/10), Jiří Nigrin (3,5/11), Jirka Humpolák pak vybojoval 2,5 bodů, Ondra Hudec 2, Petr Štegl a Miloš Michálek po 1,5 bodu, Vlastimil Kotrouš a Jaroslav Dobiáš 1 bod a Dan Železný 0,5 bodu.